PROJEKTOWANIE WNĘTRZ W DOBRYCH PROJEKTACH

Naszą specjalnością jest nieszablonowe projektowanie wnętrz mieszkań domów i lokali pod wynajem. Przez kilkanaście lat działalności zawodowej zaprojektowaliśmy wnętrza setek mieszkań i domów zarówno w Polsce jak i za granicą. Dbamy, aby aranżowane przez nas mieszkania i domy uwzględniały indywidualne oczekiwania i możliwości Inwestorów. 

Architekt Katarzyna Sobańska-Jóźwiak - projektowanie wnętrz Gdańsk i świat
Architekt Katarzyna Sobańska-Jóźwiak | Projektowanie wnętrz Gdańsk.

Wsłuchujemy się w Wasze potrzeby w rezultacie nasze realizacje są bardzo różne, bo też każdy nasz Klient ma inny styl, inną osobowość i potrzeby. Do każdego projektowego wnętrza podchodzimy z pasją i stuprocentowym zaangażowaniem. Nie boimy się nowych wyzwań i z łatwością odnajdujemy się w każdym stylu. Podczas projektowania wnętrz nasz Klient jest naszym partnerem, z którym tworzymy drużynę! Zależy nam, aby dla wszystkich był to miły i inspirujący czas, do którego wraca się myślami z uśmiechem na twarzy. Uważamy, że polecenia naszych usług przez zadowolonych Klientów to najwyższy stopień uznania pracy jaką wykonujemy.

Pomagamy na każdym etapie prac

Funkcjonalnie rozplanujemy przestrzeń, za pomocą wizualizacji przedstawimy koncepcje, wykonamy projekt techniczny potrzebny wykonawcy, stolarzowi lub deweloperowi. Współpracujemy ze sprawdzonymi specjalistami z różnych branż tworząc z nimi jeden team. Koordynujemy pracami wykonawczymi i współpracujemy z podwykonawcami. To nam daje gwarancję, że cały proces zmierza w zaplanowanym przez nas kierunku.

Często naszymi Klientami są osoby na stałe mieszkające poza Trójmiastem lub za granicą kraju (Włochy, Szwecja, Niemcy, Luksemburg), które nie mają możliwości, ani czasu na udział w procesie realizacji. Wówczas pomagamy tak, aby jak najbardziej odciążyć ich, ograniczając wkład głównie do zatwierdzenia projektu wnętrza i dokonywania płatności za zamówienia.

Gdy zachodzi taka potrzeba sami projektujemy potrzebne do wnętrza mieszkań i domów meble. Czuwamy nad ich realizacją. Są to meble do kuchni, łazienki, garderoby, ale też wolnostojące: sofy, stoły, pufy, konsole i wiele innych. Dzięki współpracy ze sprawdzonymi od lat rzemieślnikami (stolarz, tapicer, krawcowa) bez ograniczeń tworzymy każdy mebel, również stolarkę drzwiową. Dzięki temu nasze projekty są wyjątkowe i niepowtarzalne.

Projektowane przez nas wnętrza goszczą na okładkach najlepszych czasopism branżowych i na naszym kanale YouTube, blogu, Instagramie i facebooku.

Zapraszamy do współpracy
mgr inż. architekt Katarzyna Sobańska-Jóźwiak
wraz z zespołem

ZAPROJEKTOWANE PRZEZ NAS WNĘTRZA MIESZKAŃ DOMÓW NA YOUTUBE

Architekt Katarzyna Sobańska-Jóźwiak, właściciel pracowni projektowania wnętrz z Gdańska – DOBRE PROJEKTY opowiada o niektórych swoich realizacjach.

KUCHNIA MARZEŃ

Odtwórz wideo

Zobaczcie, jak na żywo prezentuje się zaprojektowana przez nas nowoczesna kuchnia w ponad 100 metrowym apartamencie w Gdańsku.

SYPIALNIA MARZEŃ

Odtwórz wideo

Ta sypialnia dla gości jest jedną z naszych ulubinych. Chcieliśmy, żeby emanowała luksusem, komfortem i spokojem.

LUKSUSOWA REZYDENCJA

Odtwórz wideo

Zajrzyjcie z nami do luksusowej rezydencji w Gdańsku, którą mieliśmy przyjemność projektować.

NASZA REALIZACJA NA OKŁADCE

Jest mi niezmiernie miło, że najpoczytniejszy w Polsce magazyn o wnętrzach „Weranda” opublikował obszerny artykuł o naszej realizacji – nadmorskiej rezydencji w Sopocie, w stylu hampton. Zobacz zdjęcia TUTAJ

Projektowanie aranżacja wnętrz - Nasza realizacja na okładce czasopisma Weranda

PROJEKTOWANIE WNĘTRZ w pytaniach i odpowiedziach
odpowiada architekt Katarzyna Sobańska-Jóźwiak

Nazywam się Katarzyna Sobańska-Jóźwiak. Jestem architektem i właścicielką pracowni aranżacji wnętrz DOBRE PROJEKTY w Gdańsku. W 2005 roku ukończyłam Wydział Architektury i Urbanistyki Politechniki Gdańskiej. Od kiedy pamiętam chciałam być architektem i projektować wnętrza. Pracownię założyłam w 2006 roku. Uwielbiam to co robię i sprawia mi to olbrzymią satysfakcję.

Pani ulubiony styl architektoniczny we wnętrzach?

Patrząc od strony zawodowej potrafię zaprojektować dobre wnętrze w każdym stylu niezależnie czy jest to klasyka, minimalizm, hamptons, loft, boho, styl skandynawski, czy glamour. Ta umiejętność sprawia, że nie popadam w rutynę. Nie ma też miejsca na nudę.
Natomiast prywatnie preferuję wnętrza eklektyczne łączące kilka nurtów. Cenię jakość naturalnych materiałów takich jak: kamień, drewno, len i wełnę. Lubię przestrzeń, sztukaterie, komfort, kunsztowne meble i działa sztuki. Projektowanie trudnych do jednoznacznego zdefiniowania wnętrz wymaga od projektanta olbrzymiej wiedzy i wyczucia. Jednocześnie gwarantuje, że stają się niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju.

Czy projektuje Pani też pojedyncze pomieszczenia?

Od ponad 15 lat projektujemy głównie kompleksowe wnętrza rezydencji i apartamentów, ale nie ukrywam, że czasami zdarza się nam zaprojektować pojedyncze pomieszczenie.

Klient idealny, czyli jaki?

Zawsze powtarzam, że mamy najlepszych Klientów na świecie! Każdy nasz Klient jest wyjątkowy, każdy ma inne potrzeby i inną osobowość. Możliwość współpracy z takimi osobami jest dla nas olbrzymią przyjemnością i inspiracją, ale też niezapomnianym przeżyciem. Zazwyczaj to przyjaźnie i znajomości trwające do dzisiaj.
Klient idealny to ten, który obdarza architekta zaufaniem i chce, abyśmy wspólnie stworzyli wnętrze wyjątkowe. Cechuje go otwartość i odwaga w podejmowaniu decyzji. Jest zamożny, uczciwy, posiada entuzjazm, dystans do siebie i pewne poczucie luzu.

Czy projektuje Pani wnętrza publiczne?

Chociaż specjalnością mojej pracowni są projekty wnętrz luksusowych mieszkań i domów to w dorobku mamy też projekty: biur, sklepów, stoisk targowych, gabinetów medycznych, sal konferencyjnych, restauracji, mieszkań pokazowych i części wspólnych dla deweloperów.

Wnętrza publiczne tworzymy holistycznie. Gdy jest taka potrzeba wspieramy Klientów tworząc profesjonalną identyfikację wizualną. W jej skład wchodzą między innymi: kolorystyka, logotyp, wygląd produktów i materiały promocyjne. Konsekwentny wizerunek marki jest niezbędny, zwłaszcza podczas budowania lub umocnienia swojej pozycji na rynku bez względu na rodzaj prowadzonej działalności.

Jak zostać architektem wnętrz?

Często jestem pytana o to jaką szkołę wybrać, żeby projektować wnętrza. Uważam, że ideałem jest, gdy w zawodzie architekta wnętrz pasja podszyta jest solidną edukacją kierunkową. To daje poczucie pewności i spokoju. Ukończyłam Wydział Architektury i Urbanistyki na Politechnice Gdańskiej i gdybym teraz miała wybierać jeszcze raz – zrobiłabym to samo.

Gdzie świadczy Pani usługi aranżacji wnętrz?

Pracuję przede wszystkim na terenie Trójmiasta (Gdańsk, Sopot, Gdynia), ale chętnie wyruszam też dalej. W dorobku mojej pracowni DOBRE PROJEKTY mamy zlecenia wykonywane dla Klientów z innych miejscowości w województwie pomorskim, z kraju i z zagranicy.

Z czego jest Pani dumna?

Jestem dumna, wzruszona, i wdzięczna, gdy nasi Klienci polecają nasze usługi projektowania wnętrz swoim znajomym i rodzinie. Uważam, że to najwyższy stopień uznania. To sprawia, że dostajemy wiatru w żagle i możemy działać ze zdwojoną siłą!

Jak to się stało, że oprócz projektowania wnętrz prowadzi Pani też sklep dobreprojekty-sklep.com?

Wszystko zaczęło się od stworzenia parę lat temu kilku plakatów na swój własny użytek. Może wiesz jak to jest, gdy bardzo chcesz mieć konkretną rzecz, ale nikt jej nie sprzedaje, ba – nikt nawet jej nie produkuje. Po chwili okazało się, że nie tylko nam podobają się te plakaty. Chętnych na nie przybywało z dnia na dzień. Aby ułatwić sprzedaż stworzyliśmy stronę www.dobreprojekty-sklep.com, która istnieje do dziś.
Do każdego sprzedawanego towaru podchodzimy niezwykle poważnie. Podstawą jest dla nas jakość. Każdy produkt przechodzi przez nasze ręce i podlega selekcji. Kierujemy się naszym mottem, które brzmi: „Sprzedajemy tylko to, co sami chcielibyśmy kupić.” Klienci mogą mieć pewność, że to co widzą na internetowych półkach jest najwyższej próby.